Archive for Czerwiec, 2015

postheadericon Do ślubu z paradą

Wprawdzie samochody wyparły konie i furmanki, jednak nadal drużbowie obowiązani są do ustrojenia pojazdu. Samochód, w którym jadą młodzi do ślubu, przybiera się wstążkami i kwiatami. Niektórzy usadzają na masce samochodu dużą lalkę w białej sukni. Ale tak jak w stroju odchodzi się od nowoczesności na rzecz strojów ludowych, tak też coraz częściej powraca się do wozów, furmanek, a zimą — do sani, jako Read the rest of this entry »

postheadericon Wiązanka

Jest częścią stroju panny młodej. Jej kształt, dobór i zestaw kwiatów zmieniają się pod wpływem mody. Jednak wiązanka zawsze powinna harmonizować ze ślubną suknią i całym strojem. Czasem piękniej wygląda jedna róża przewiązana wstążeczką lub kwiaty polne w pięknej kompozycji, niż kosztowny i przeładowany bukiet z kwiaciarni. Read the rest of this entry »

postheadericon Obrączki

Zakup ich zwyczajowo należy do pana młodego. Nie poleca się grawerowania wewnątrz obrączek pretensjonalnych sentencji w rodzaju „nic nas nie rozłączy” czy „wierni po grób”. Ostatecznie można od wewnątrz wygrawerować pierwsze litery imienia i nazwiska oraz datę ślubu. Ale nie jest to konieczne. Jeżeli zakup złotych obrączek przekracza możliwości finansowe nowożeńców, można kupić obrączki srebrne, bardzo pięknie wykonane przez artystów plastyków. Pamiętajmy, że obrączki są tylko symbolem i ważne, by łączyły zgodne i szczęśliwe małżeństwo, mniejsza zaś z tym, jaka jest ich wartość w przeliczeniu na Read the rest of this entry »